Creative Commons – instrukcja obsługi ?>

Creative Commons – instrukcja obsługi

W naszej współpracy z instytucjami kultury i twórcami często prowadzimy warsztaty i szkolenia, podczas których wyjaśniamy, jak działają licencje Creative Commons i w jaki sposób mogą być przydatne w różnych obszarach pracy i życia. W naszej nowej infografice, stworzonej we współpracy z Vivid Studio, staraliśmy się umieścić wszystkie najważniejsze informacje, niezbędne do tego, by zrozumieć sposób działania mechanizmów oferowanych przez Creative Commons.

Omawiamy w niej nie tylko to, co Creative Commons zmienia w prawie autorskim, ale także poszczególne warunki i ich konsekwencje dla twórców oraz użytkowników materiałów udostępnianych na danych licencjach.  Podpowiadamy także, jak poprawnie opisywać utwory udostępniane na CC oraz wyjaśniamy, co oznaczają kolejne wersje licencji.

Ta infografika powstała, aby pomóc twórcom i przetwórcom czuć się pewniej w zetknięciu z materiałami na Creative Commons, które mogliby wykorzystać oraz by bez obaw wykorzystywać licencje CC w dzieleniu się efektami własnej pracy.

CC_infografika

Pobierz infografikę w formacie JPG.

Pobierz infografikę w formacie PDF.