Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Aplikacja Muselfie

Muselfie

„Muselfie” to aplikacja mobilna, która pozwala łączyć obrazy z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie z własnymi zdjęciami, a tak stworzone kolaże udostępnić znajomym oraz w mediach społecznościowych. Aplikacja została opublikowana 20 maja 2020, z okazji 158 urodzin Muzeum Narodowego.
Zbiory Muzeum Narodowego w Warszawie liczą ponad 800 tysięcy dzieł sztuki. Wiele z nich znajduje się w muzealnych galeriach, ale nieustannie poszukujemy też dodatkowych możliwości prezentacji kolekcji. Tworzenie własnych kolaży w aplikacji Muselfie bez wątpienia pozwoli użytkownikom lepiej poznać zbiory Muzeum – tłumaczył p.o. Dyrektor MNW Łukasz Gaweł przy okazji premiery aplikacji. Dzięki Muselfie można remiksować takie popularne obrazy jak Żydówka z pomarańczami Gierymskiego, Hamlet polski Malczewskiego czy Dziwny Ogród Józefa Mehoffera.

Nasza rola w projekcie

Pomysłodawcami „Muselfie” byli pracownicy i pracowniczki Muzeum Narodowego, którzy uczestniczyli w cyklu warsztatów z tworzenia narzędzi cyfrowych zorganizowanych przez Pracownię Otwierania Kultury. W ramach tych warsztatów powstał prototyp „Muselfie”, który wygrał w konkursie o dofinansowanie projektu na jego wdrożenie. Aplikacja została wdrożona przez Pracownię Otwierania Kultury we współpracy z Laboratorium EE.

Nasze zadania