Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Szlaki Tułaczy

Szlaki Tułaczy

„Szlaki tułaczy” to strona internetowa, której celem zaprezentowanie jest historii polskich obywateli zesłanych w głąb Związku Radzieckiego oraz ich późniejszych losów. Największym wyzwaniem tego projektu było zaprezentowanie skomplikowanej i pełnej niuansów historii w sposób, który będzie zrozumiały i atrakcyjny dla odbiorców strony – przede wszystkim uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nasza rola w projekcie

Pomysłodawcą tego projektu była Fundacja Ośrodek Karta, która chciała stworzyć atrakcyjną platformę do zaprezentowania swoich materiałów archiwalnych. Prace projektowe, które prowadziła Pracownia Otwierania Kultury, nie ograniczyły się do zaprojektowania i stworzenia strony, ale polegały również na wymyśleniu spójnej narracji, która w ciekawy sposób przedstawi materiały Fundacji Ośrodek Karta. By to osiągnąć Pracownia stworzyła interdyscyplinarny zespół w ramach którego wspólnie pracowały ekspertki merytoryczne, projektantki UX/UI oraz programiści. Za stworzenie projektu graficznego i wdrożenie strony odpowiedzialna była agencja Superskrypt.

Nasze zadania w projekcie

Partnerzy w projekcie

Fundacja Ośrodek Karta, agencja Superskrypt. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.