Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Urodziny Starówki

Strona Urodzin Starówki

22 lipca 1953 roku oddano do użytku Rynek Starego Miasta wraz z częścią staromiejskich ulic. Chociaż prace rekonstrukcyjne trwały przez kolejne dziesięciolecia, ta data stanowi symboliczne zwieńczenie pierwszego etapu odbudowy nie tylko Starego Miasta, lecz także całej Warszawy.

Trzydzieści instytucji połączyło siły, by wspólnie świętować okrągłą, bo aż siedemdziesiątą, rocznicę odbudowy Starówki. W programie znalazły się m.in. koncerty, spacery, warsztaty artystyczne, gry miejskie, spotkania, wystawy, pokazy filmowe i potańcówki.

Klient: Muzeum Warszawy

Nasza rola w projekcie

Prace nad stroną przeprowadziliśmy w szybkim tempie niecałych dwóch miesięcy – poczynając od pierwszych spotkań koncepcyjnych, poprzez projektowanie, programowanie i testy, aż po publikację strony dla użytkowników.

Naszym zadaniem była czytelna i prosta w obsłudze prezentacja ponad 70 wydarzeń organizowanych przez 30 lokalnych instytucji – wydarzeń o zupełnie innym profilu: spacerów, warsztatów, koncertów, performansów. Na niektóre z nich obowiązywały zapisy, na inne wstęp był wolny, czasami należało zakupić bilety.

Zależało nam, by już po wejściu na stronę użytkownicy w łatwy sposób zorientowali się, jak wiele atrakcji dla nich przygotowano i jak mogą wziąć w nich udział. Listę wszystkich dostępnych wydarzeń podzieliliśmy więc na 8 czytelnych kategorii, dodatkowo zapewniając możliwość sortowania ich po miejscu wydarzenia i organizatorze. Strona utrzymana jest w minimalistycznej kolorystyce zapewniającej spójność z identyfikacją wizualną wydarzenia.