Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Kultura Otwarta na Dialog – warsztat komunikacji dla pracowników instytucji kultury

Fundacja Centrum Cyfrowe zaprasza pracowników i pracowniczki instytucji kultury na warsztaty wzmacniające umiejętności komunikacyjne i pracy w zespole.

Spotkanie organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu DIAL, w którym czerpiąc z doświadczenia instytucji pochodzących 6 z krajów europejskich, tworzymy metodę prowadzenia dialogu m.in. w miejscu pracy i zespole.

Bazując na naszej współpracy z instytucjami kultury, chcielibyśmy razem z Wami zastanowić się, jak metody prowadzenia dialogu mogą wspierać pracowników i pracowniczki w sytuacjach stresowych i wymagających wyrażania swojego zdania w sposób jasny i wyznaczający granice, a jednocześnie otwarty na odbiorcę. Porozmawiamy zarówno o pracy wewnątrz zespołu, jak i o kontaktach z widzami i podwykonawcami.


Program

10:00-10:15 Wprowadzenie do metody prowadzenia dialogu #DIAL (Zuzanna Ciesielska-Janik, Fundacja Centrum Cyfrowe: partner projektu DIAL)

10:15-11:00 Ćwiczenia praktyczne wzmacniające umiejętność prowadzenia dialogu (Izabela Meyza, facylitatorka, mediatorka i trenerka komunikacji)

11:00-11:30 Przerwa kawowa/networkingowa

11:30-12:45 Moderowana sesja dialogu (Izabela Meyza, Zuzanna Ciesielska-Janik)

12:45-13:00 Podsumowanie i zakończenie

Rejestracja

W celu zgłoszenia, wypełnij krótki formularz rejestracyjny.

Prowadzące

Izabela Meyza: facylitatorka, mediatorka i trenerka komunikacji. Dyrektorka programowa Fundacji Szkoła z Klasą. Wspiera zespoły i osoby indywidualne w transformacji konfliktów, zaangażowana w szerzenie idei dialogu w instytucjach i organizacjach społecznych.

Zuzanna Ciesielska-Janik: specjalistka ds. otwartej kultury w Pracowni Otwierania Kultury, kulturoznawczyni, psycholożka i psychoterapeutka w procesie szkolenia.


Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas: zciesielska@centrumcyfrowe.pl.


O projekcie

Projekt DIAL, czyli “Dialog w uczeniu się dorosłych”, ma na celu przeciwstawienie się polaryzacji społecznej i zmniejszenie trudności związanych z prowadzeniem dobrej, wartościowej rozmowy, nieprowadzącej do konfliktu. Finansowany z programu ERASMUS+ projekt łączy 5 europejskich instytucji: Opintotoiminnan Keskusliitto (Finlandia), European Institute for Local Development (Grecja), Cooperazione Paesi Emergenti (Włochy), Center za novo znanje (Słowenia) oraz Fundację Centrum Cyfrowe (Polska).