Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Różnice kulturowe. Wyzwanie czy szansa? – sesja dialogu

Fundacja Centrum Cyfrowe we współpracy z Miejscem Aktywności Lokalnej Grójecka 109, w ramach projektu DIAL, czyli “Dialog w uczeniu się dorosłych”, zaprasza obcokrajowców mieszkających w Polsce i wszystkie inne osoby zainteresowane tematem różnic kulturowych na bezpłatny warsztat w formule sesji dialogowej.

Kiedy i gdzie?

Warsztat odbędzie się w Miejscu Aktywności Lokalnej Grójecka 109 w dniu 11 maja (sobota) w godzinach 12:30-14:30.

Program

W czasie dwu godzinnego warsztatu dowiemy się, czym jest dobry dialog i jakie są jego zasady. Przeprowadzimy też sesje dialogu i porozmawiamy o tym, czym są dla nas różnice kulturowe w naszym codziennym życiu. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Nasza motywacja

Wspólnie wierzymy, że dialog sprawia, że możemy lepiej się poznać i zrozumieć. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest on podstawą do osiągnięcia porozumienia i znalezienia wspólnych rozwiązań i dążymy do tego, aby umiejętność dialogu stała się podstawową umiejętnością życiową.

Prowadząca

Warsztat poprowadzi Zuzanna Ciesielska-Janik, specjalistka ds. otwartej kultury w Pracowni Otwierania Kultury, kulturoznawczyni, psycholożka i psychoterapeutka w procesie szkolenia. 

Rejestracja

Liczba miejsc ograniczona. W celu zgłoszenia, wypełnij krótki formularz rejestracyjny.

Warunki udziału

Na spotkanie zapraszamy obcokrajowców mieszkających w Polsce oraz wszystkie inne osoby zainteresowane tematem.
Udział w warsztacie jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz podręcznik metody DIAL (“Dialog w uczeniu się dorosłych”). Spotkamy się w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i dobrym ciastku.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas: zciesielska@centrumcyfrowe.pl.

O projekcie

Projekt DIAL, czyli “Dialog w uczeniu się dorosłych”, ma na celu przeciwstawienie się polaryzacji społecznej i zmniejszenie trudności związanych z prowadzeniem dobrej, wartościowej rozmowy, nieprowadzącej do konfliktu. Finansowany z programu ERASMUS+ projekt łączy 5 europejskich instytucji: Opintotoiminnan Keskusliitto (Finlandia), European Institute for Local Development (Grecja), Cooperazione Paesi Emergenti (Włochy), Center za novo znanje (Słowenia) oraz Fundację Centrum Cyfrowe (Polska).