Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Szkolenia Pracowni Otwierania Kultury

W Pracowni Otwierania Kultury wiemy, jak połączyć sztukę i nowe technologie. Nasz zespół na co dzień realizuje projekty cyfrowe z instytucjami kultury – dobrze więc znamy wyzwania, z jakimi się mierzycie i spieszymy z pomocą. Podnosimy kompetencje pracowników instytucji kultury w następujących obszarach:

  1. Technologie cyfrowe i AI
  2. Prawo autorskie
  3. Dostępność cyfrowa
  4. Digitalizacja, archiwizacja, udostępnianie
  5. Tworzenie strategii cyfrowych
  6. Prowadzenie projektów IT
  7. Badania i cyfrowa aktywizacja publiczności
  8. Szkolenie z wyszukiwania zasobów cyfrowych (dla bibliotekarzy/muzealników)
  9. Modele partycypacyjne dla instytucji kultury

Program szkoleń opracowujemy na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Scenariusze modyfikujemy jednak każdorazowo, by odpowiadały na Wasze potrzeby i obejmowały zagadnienia, nad którymi obecnie pracujecie. Z naszych usług korzystają zarówno duże podmioty jak Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, jak i mniejsze instytucje – lokalne biblioteki i domy kultury. Każdy projekt jest dla nas tak samo ważny, bo chcemy, by polskie instytucje w pełni korzystały z możliwości, które dają nowe technologie.

Cennik:

Szkolenia wyceniamy wg. modułów tematycznych opisanych powyżej. Każdy moduł może zostać dopasowany do potrzeb konkretnej instytucji. Szkolenia spełniają warunki zwolnienia z VAT dla usług kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego.

Szkolenie z elementami konsultacjiCena
1 moduł (6h szkoleniowych, do 15 osób)8 000 zł netto* 
*cena za szkolenie online lub na miejscu w instytucji na terenie Warszawy

Digitalizacja, archiwizacja i udostępnianie
– szkolenie specjalistyczne dopasowane do projektu
Cena 
W zależności od zakresu Do indywidualnej wyceny

Jeśli masz inny pomysł lub potrzebę dotyczącą cyfrowej działalności Twojej instytucji, niż te wymienione w poniższej ofercie, skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Kontakt