Pracownia Otwierania Kultury jest częścią Fundacji Centrum Cyfrowe

Szkolenia Pracowni Otwierania Kultury

W Pracowni Otwierania Kultury wiemy, jak połączyć sztukę i nowe technologie. Nasz zespół na co dzień realizuje projekty cyfrowe z instytucjami kultury – dobrze więc znamy wyzwania, z jakimi się mierzycie i spieszymy z pomocą.

Podnosimy kompetencje pracowników instytucji kultury w następujących obszarach:

Program szkoleń opracowujemy na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Scenariusze modyfikujemy jednak każdorazowo, by odpowiadały na Wasze potrzeby i obejmowały zagadnienia, nad którymi obecnie pracujecie.

Z naszych usług korzystają zarówno duże podmioty jak Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, jak i mniejsze instytucje – lokalne biblioteki i domy kultury.

Każdy projekt jest dla nas tak samo ważny, bo chcemy, by polskie instytucje w pełni korzystały z możliwości, które dają nowe technologie.

Aktualna oferta:

Szkolenia modułowe:

➡ Technologie cyfrowe dla instytucji kultury

Krok po kroku nauczymy Was, jak z użyciem technologii cyfrowych usprawnić działanie Waszej instytucji i lepiej odpowiadać na potrzeby Waszych odbiorców. Wspólnie przyjrzymy się, jaki jest stopień transformacji cyfrowej Waszej instytucji i jakie są najbardziej optymalne kroki jej rozwoju.

➡ Dostępność stron www i innych projektów cyfrowych

Dostępność cyfrowa to wymóg prawny i jedna z podstaw projektowania, ale też wielka satysfakcja z udostępniania kultury tym, którzy mają do niej utrudniony dostęp. Dzięki szkoleniu z naszą ekspertką UX i accessibility poznacie perspektywę nowych potencjalnych odbiorców, oswoicie się z tajemniczym WCAG i określicie priorytety dostępności dla Waszych projektów.

➡ Prawo autorskie a udostępnianie kultury w sieci

Metodycznie i dokładnie wytłumaczymy Wam, co robić, by udostępnianie kolekcji w sieci nie spędzało Wam snu z powiek. Dowiecie się między innymi, jakie zasady obowiązują względem cyfrowych reprodukcji, a jakie względem metadanych czy prawa do ochrony wizerunku. Przyjrzymy się też uważnie najświeższym przepisom, wytycznym i dobrym praktykom w zakresie prawa autorskiego dla instytucji kultury.

➡ Prowadzenie projektów IT: 

W dobie kryzysu gospodarczego i cięć budżetowych przeprowadzimy Was krok po kroku przez etapy prowadzenia projektów cyfrowych w sposób przemyślany, oszczędny i zrównoważony od zalążków pomysłu aż do długiego życia projektu po wdrożeniu. Nauczymy się między innymi, w co i kiedy angażować różnych członków zespołu, jak napisać funkcjonalną specyfikację techniczną oraz jak efektywnie współpracować z firmami IT. 

➡ Badania i aktywizacja publiczności online:

Z przyjemnością pomożemy Wam poznać i aktywizować Waszych odbiorców po drugiej stronie ekranu. Pokażemy, jak budować i analizować wiedzę na temat publiczności online dzięki informacjom gromadzonym w sieci automatycznie, przygotowywanie własnych badań, sięganie do dostępnych raportów i efektywną współpracę z zewnętrznymi badaczami. Wspólnie zastanowimy się, jak wykorzystać tę wiedzę do zdynamizowania Waszej interakcji z publicznością online. 

Szkolenia wyceniamy wg. modułów tematycznych opisanych powyżej. Każdy moduł może zostać dopasowany do potrzeb konkretnej instytucji. 

Szkolenie z elementami konsultacjiCena
1 moduł (do 15 osób)6000  zł netto 
*cena za szkolenie online lub na miejscu w instytucji na terenie Warszawy

Szkolenia specjalistyczne:

➡ Digitalizacja, archiwizacja i udostępnianie – szkolenia specjalistyczne

Standardy, dobre praktyki i prowadzenie projektów digitalizacyjnych i archiwizacyjnych.

Digitalizacja, archiwizacja i udostępnianie – szkolenia specjalistyczneCena 
W zależności od zakresuDo indywidualnej wyceny

Audyt UX i dostępności:

➡ Audyt UX i dostępności:

Pełny lub częściowy audyt projektu www wykonany przez naszych ekspertów. Takie audyty przeprowadziliśmy m.in. dla Muzeum Warszawy oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

Audyt UX i dostępnościCena 
W zależności od zakresu8-15 000 zł netto

Badanie publiczności:

➡ Badanie publiczności:

Dzięki temu dobrze zdefiniujesz grupy docelowe oraz ich potrzeby. Takie badania realizowaliśmy m.in dla Teatru Polskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Badanie publiczności Cena 
W zależności od zakresu15-30 000 zł netto 

Warsztat wydobywczy:

➡ Warsztat wydobywczy:

Jego efektem będzie wypracowana strategia projektu cyfrowego. Takie warsztaty przeprowadziliśmy m.in. dla Teatru Polskiego w Warszawie oraz Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Warsztat wydobywczy Cena 
2 spotkania (3 h)3 600 zł netto 

Pobierz ofertę w formacie PDF

Jeśli masz inny pomysł lub potrzebę dotyczącą cyfrowej działalności Twojej instytucji, niż te wymienione w poniższej ofercie, skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółową wycenę!

Kontakt

-->